Walsin Technologies 0805B474K160CT
0805 0.47 uF 16 V ±10 % Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KOFNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KOFNNNF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470nF, Surface Mount, 0805 inch
TAIYO YUDENEMK212BJ474KD-T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Yageo GroupC0805C474K4RACTU
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 F, 10%, X7R, 16 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B474K160CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.47muF ±10% X7R
CAPACITOR CERAMIC CHIP 470NF 10% 16V X7R