Walsin Technologies 0805B474J160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Production
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-78.36%
Stock
1,722
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0805 MLCC X7R 0.47 uF+/- 5% 16 V T&R
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Cap, 0.47Μf, 16V, 5%, X7R, 0805, Reel; Capacitance:0.47Μf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B474J160CT