Walsin Technologies 0805B394K160CT
MLCC 0.39UF 16V X7R 0805 / 0.39 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
36,668
Authorized Distributors
4
Capacitance
390 nF
390 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
描述
390nF ±10% 16V X7R 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT RoHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.39uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.39uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
0805 MLCC X7R 0.39 uF+/- 10% 16 V T&R