Walsin Technologies 0805B393K500CT
0805 39000 pF 50 V ±10 % X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-70.21%
Stock
22,207
Authorized Distributors
5
Capacitance
39 nF
39 nF
39 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
5 %
5 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.039 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B393K500CT
Cap Ceramic 0.039uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Paper T/R
0805 MLCC X7R 0.039 uF+/- 10% 50 V T&R