Walsin Technologies 0805B333K101CT
100V 33nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.35%
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
相关零件
TAIYO YUDENHMK107B7333KA-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 100V, 0.033 uF, ± 10 %, 0603, X7R, RoHS
Yageo GroupC0603C333K5RACTU
Cap Ceramic 0.033uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
Yageo GroupC0603C333K4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.033 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
0402 33 nF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B333KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.033 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
描述
MLCC 0.033UF 100V X7R 0805 / 0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805 33 nF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.033uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.033 F, 10%, X7R, 100 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B333K101CT
Cap Ceramic 0.033uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 33nF ±10% 100V X7R
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 33nF 100V
0805 MLCC X7R 0.033 uF+/- 10% 100 V T&R