Walsin Technologies 0805B225K250CT
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 F, 10%, X7r, 25 V, 0805 [2012 Metric]
数据表和文档
element14 APAC
JRH Electronics
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+151%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
描述
25V 2.2uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 2.2µF ±10% 25V X7R
Ceramic Capacitors; 0805B225K250CT; WALSIN; 0805; 2.2 µF; 25 V; X7R
CAP, 2.2µF, 25V, 10%, X7R, 0805; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: -5