Walsin Technologies 0805B225K100CT
MLCC 2.2UF 10V X7R 0805 / 2.2 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
数据表和文档
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-65.61%
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,794
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
10V 2.2uF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors 0805 10V X7R 225 10% 7 REEL"
0805 MLCC X7R 2.2 uF+/- 10% 10 V T&R