Walsin Technologies 0805B224K500CT
50V 220nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
JRH Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C224K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.22uF X7R 0805 10% AEC-Q200
Samsung Electro-MechanicsCL21B224KBFNNNE
TAIYO YUDENGMK212B7224KGHT
Cap Ceramic 0.22uF 35V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Low ESR Automotive AEC-Q200 T/R
TAIYO YUDENGMK212B7224KG-T
Cap Ceramic 0.22uF 35V X7R 10% SMD 0805
描述
Ceramic capacitor, 220 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 0805 (2012), X7R, 0805B224K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B224K500CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.22muF ±10% X7R
Walsin 0805B224K500CT Ceramic Capacitor 0805 size 224pF 50V rating
Chip Capacitor (MLCC) 0805 220nF ±10% 50V X7R
0805 MLCC X7R 0.22 uF+/- 10% 50 V T&R
CAP_CER, 0.22uF, 10%, 50V, 0805, X7R