Walsin Technologies 0805B224K160CT
0805 0.22 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.33%
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,069
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KO8NNNC
16V 220nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK105B7224KV-FR
16V 220nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK107B7224KA-T
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 / 0.22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL21B224KOCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0805
描述
Cap Ceramic 0.22uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 F, 10%, X7R, 16 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B224K160CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.22muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 220nF ±10% 16V X7R