Walsin Technologies 0805B223K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.74%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C223K5RACTU
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 / 0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
50V 22nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.022uF 50volts X7R 10%
50V 22nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KB8NNNC
KYOCERA AVX06035C223KAT4A
0603 22 nF 50V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; WALSIN; 0805B223K500CT; 22 nF; 0805; 50 V; 50 V
0805 0.22 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B223K500CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.022muF ±10% X7R
Walsin 0805B223K500CT Ceramic Capacitors Key attributes are size and type
0805 MLCC X7R 0.022 uF+/- 10% 50 V T&R