Walsin Technologies 0805B154K500CT
0805 0.15 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-16.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.15uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Walsin 0805B154K500CT capacitor ceramic 0805 size 150nF 50V 10% tolerance
Cap, 0.15Μf, 50V, 10%, X7R, 0805, Reel; Capacitance:0.15Μf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B154K500CT