Walsin Technologies 0805B154K250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,300
Authorized Distributors
3
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap Ceramic 0.15uF 25V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
0805 MLCC X7R 0.15 uF+/- 10% 25 V T&R
150nF ¡À10% X7R 25V 0805 2mm*1.25mm*1.25mm
MLCC 0805 Size 25V 150nF +/-10%