Walsin Technologies 0805B104K250CT
25V 100nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
element14 APAC
JRH Electronics
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.41%
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B104KAFNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 100nF, Surface Mount, 0805 inch
KYOCERA AVX08053C104KAT2A
0805 100 nF 25V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C104K3RACTU
KYOCERA AVX08053C104KAT4A
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 F, 10%, X7R, 25 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B104K250CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 0.1muF ±10% X7R
0805 MLCC X7R 0.1 uF+/- 10% 25 V T&R