Walsin Technologies 0805B104K101CT
MLCC 0.1UF 100V X7R 0805 / 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Megastar
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-89.25%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; WALSIN; 0805B104K101CT; 100 nF; 0805; 100 V; 100 V
0805 0.1 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 F, 10%, X7R, 100 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B104K101CT
Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 100nF ±10% 100V X7R