Walsin Technologies 0805B103K160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
数据表和文档
3 个月趋势:
-62.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
46,477
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
0805 MLCC X7R 0.01 uF+/- 10% 16 V T&R
Cap, 0.01Μf, 16V, 10%, X7R, 0805, Reel; Capacitance:10000Pf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C;rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B103K160CT