Walsin Technologies 0603X474K160CT
16V 470nF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.88%
Stock
89,238
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
0603 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C474K4PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0603
TAIYO YUDENEMK107BJ474KAHT
Cap ,mlcc ,0603,16V ,x5R,0.47Uf10% ,t&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden EMK107BJ474KAHT
描述
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603 / 0.47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.47muF ±10% X5R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 F, 10%, X5R, 16 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603X474K160CT
Cap Ceramic 0.47uF 16V X5R 10% Pad SMD 0603 85C T/R