Walsin Technologies 0603X106M100CT
10V 10uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Future Electronics
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-82.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap, 10Uf, 10V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603X106M100CT
Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 10µF ±20% 10V X5R