Walsin Technologies 0603N8R2C500CT
50V 8.2pF NP0 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.97%
Authorized Distributors
4
Capacitance
8.2 pF
8.2 pF
8.2 pF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
相关零件
0603 8.2 pF 50V ±0.5 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0603 8.2 pF 50 V ±0.5 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL10C8R2DB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 8.2 pF, 50 V, ± 0.5pF, C0G (NP0), 0603 [1608 Metric]
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 6.0976% +Tol, 6.0976% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface Mount, 0603
50V 8.2pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0603 8.2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 8.2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 8.2pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 3.0488% +Tol, 3.0488% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000082uF, Surface Mount, 0603
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 30ppm/Cel ppm/C 8.2pF 50V
Cap, 8.2Pf, 50V, C0G/Np0, 0603, Reel; Capacitance:8.2Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:-; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603N8R2C500CT