Walsin Technologies 0603B684K160CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.87%
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap Ceramic 0.68uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Cap, 0.68Uf, 16V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B684K160CT
0603 MLCC X7R 0.68 uF+/- 10% 16 V T&R