Walsin Technologies 0603B683K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.068uF, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.85%
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 nF
68 nF
68 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
50V 68nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C683K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.068uF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B683KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL21B683KBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
50V 68nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0603 0.068 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603 / 0.068 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic capacitor, 68 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 0603 (1608), X7R, 0603B683K500CT
Cap Ceramic 0.068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Walsin 0603B683K500CT Multilayer Ceramic Capacitor SMD 68nF 50V 0603
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 F, 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B683K500CT
Chip Capacitor (MLCC) 0603 68nF ±10% 50V X7R
CERAMIC CAPACITOR 0603 (1608Metric) ceramic capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±10% 0.068muF