Walsin Technologies 0603B682K500CT
50V 6.8nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
JRH Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.64%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B682KB8NNNC
Yageo GroupC0603C682K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0603
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0068uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Yageo GroupC0603C682K5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 6800pF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B682KB8SFNC
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 Soft Termination 125C T/R
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 6800pF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Capacitor, 6800 Pf, 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B682K500CT
Chip Capacitor (MLCC) 0603 6.8nF ±10% 50V X7R
0603 MLCC X7R 6800 pF+/- 10% 50 V T&R