Walsin Technologies 0603B394K160CT
16V 390nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.66%
Authorized Distributors
4
Capacitance
390 nF
390 nF
390 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.39uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.39uF 16V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 MLCC X7R 0.39 uF+/- 10% 16 V T&R
Cap, 0.39Μf, 16V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:0.39Μf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B394K160CT