Walsin Technologies 0603B394K100CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.39uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
Stock
40,803
Capacitance
390 nF
390 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap Ceramic 0.39uF 10V X7R 10% SMD 0603 125C T/R
0603 MLCC X7R 0.39 uF+/- 10% 10 V T&R
390nF ¡À10% X7R 10V 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm