Walsin Technologies 0603B392K500CT
0603 50 V 3.9 nF ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
JRH Electronics
3 个月趋势:
-2.93%
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.9 nF
3.9 nF
3.9 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B392KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 3900 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
50V 3.9nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0402C392K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3900pF X7R 0402 10%
50V 3.9nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 3.9 nF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0039uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 3900pF ±10% X7R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0039uF, Surface Mount, 0603
Walsin 0603B392K500CT Ceramic Capacitors 0603 case high-voltage rated
0603 MLCC X7R 3900 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 3900Pf, 50V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:3900Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B392K500CT