Walsin Technologies 0603B334K160CT
16V 330nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.09%
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B334KO8NNNC
0603 0.33 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX0603YC334KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.33uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603 / 0.33 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
描述
Multilayer Ceramic Capacitors .33f, 16V, 10%, X7R, 0603, Reel Capacitance0.33f V
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.33muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 330nF ±10% 16V X7R
0603 MLCC X7R 0.33 uF+/- 10% 16 V T&R
Cap, 0.33Μf, 16V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:0.33Μf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B334K160CT