Walsin Technologies 0603B272K250CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0027uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.31%
Stock
19,807
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0603 MLCC X7R 2700 pF+/- 10% 25 V T&R
MLCC 2.7nF ¡À10% 25V X7R 0603