Walsin Technologies 0603B271K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00027uF, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 pF
270 pF
270 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B271KB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 270 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
0603 270 pF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX06035A271JAT2A
0603 270 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 270pF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Yageo GroupC0402C271K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 270pF X7R 0402 10%
CAP CER 270PF 50V X7R 0201 / 270 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
描述
Cap Ceramic 270pF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 270pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 270pF ±10% 50V X7R
Walsin 0603B271K500CT Ceramic Capacitors 500V 270pF X7R 0603 SMT
0603 MLCC X7R 270 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 270Pf, 50V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:270Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B271K500CT