Walsin Technologies 0603B224K100CT
0603 0.22 uF 10 V ±10% Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+189%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL05B224KP5NNNC
10V 220nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C224K8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.22uF X7R 0603 10%
TAIYO YUDENLMK107B7224KA-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 0.22 uF, ± 10 %, 0603, X7R, RoHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.22uF 0603 X7R 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B224KP8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 10 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
描述
Cap Ceramic 0.22uF 10V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 F, 10%, X7R, 10 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B224K100CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 0.22muF ±10% X7R
CAP CERAMIC 220NF 109V X7R 10% 0603 SMD
0603 MLCC X7R 0.22 uF+/- 10% 10 V T&R
CAP, 0.22µF, 10V, 10%, X7R, 0603; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: