Walsin Technologies 0603B223K160CT
16V 22nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
TECHDesign
JRH Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
Yageo GroupC0603C223K3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402 / 0.022 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL10B223KB8NNNC
50V 22nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK105B7223KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 0.022 uF, ± 10 %, 0402, X7R, RoHS
16V 22nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK105B7223KV-F
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402 / 0.022 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.022uF 16V X7R 10% SMD 0603 125C Paper T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.022muF ±10% X7R
Multilayer Ceramic Capacitors 0603 16v X7R 223 10% 7 REEL"
0603 MLCC X7R 0.022 uF+/- 10% 16 V T&R