Walsin Technologies 0603B223J500CT
0603 22 nF 50 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
3 个月趋势:
+6.80%
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B223JB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 50 V, ± 5%, X7R, 0603 [1608 Metric]
50V 22nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C223J3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.022uF X7R 0603 5%
25V 22nF X7R ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
Yageo GroupC0603C223K5RACTU
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603 / 0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.022muF ±5% X7R
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 5% Pad SMD 0603 125C T/R
CAP CERAMIC 4700PF 100V X7R 10% 0805 SMD
0603 MLCC X7R 0.022 uF+/- 5% 50 V T&R
Cap, 0.022Μf, 50V, 5%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:22000Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B223J500CT