Walsin Technologies 0603B182K500CT
50V 1.8nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.85%
Capacitance
1.8 nF
1.8 nF
1.8 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
Yageo GroupC0603C182K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1800pF X7R 0603 10%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.0018uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B182KB8NNNC
50V 1.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B182KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1800 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
描述
0603 1.8 nF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0018uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0018uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 1800pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 1.8nF ±10% 50V X7R
0603 MLCC X7R 1800 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 1800Pf, 50V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:1800Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B182K500CT