Walsin Technologies 0603B154K250CT
25V 150nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.58%
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL10B154KO8NNNC
16V 150nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C154K8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.15uF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL05B154KO5NNNC
0402 16V X7R 0.15uF 10% multilayer ceramic capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B154KBFNNNG
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.15 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
描述
0603 150 nF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0603
Chip Capacitor (MLCC) 0603 150nF ±10% 25V X7R
CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 150nF 10% 15% ppm/C
0603 MLCC X7R 0.15 uF+/- 10% 25 V T&R
Cap, 0.15Μf, 25V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:0.15Μf; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B154K250CT