Walsin Technologies 0603B105K100CT
0603 1 uF 10 V ±10 % Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.36%
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; WALSIN; 0603B105K100CT; 1 µF; 0603; 10 V; 10 V
Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Cap, 1Uf, 10V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B105K100CT