Walsin Technologies 0603B104M250CT
25V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Newark
3 个月趋势:
-52.60%
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.1uF X7R 0603 20% AEC-Q200
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.1uF X7R 0603 20%
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
50V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MB8NNNC
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 / 0.1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 0.1muF ±20% X7R
Cap, 0.1f, 25V, 20%, X7R, 0603, Reel Capacitance0.1f Voltage Rating25V
Ceramic Capacitors; 0603B104M250CT; WALSIN; 0603; 100 nF; 25 V; X7R
0603 MLCC X7R 0.1 uF+/ -20% 25 V T&R
Cap, 0.1Μf, 25V, 20%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:0.1Μf; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B104M250CT