Walsin Technologies 0603B104K250CT
25V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Ceramic capacitor, 100 nF, 25 V (DC), ±10 %, SMD 0603 (1608), X7R, CGA3E2X7R1E104K080AA
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KA8NNNC
Yageo GroupC0603C104K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 0.1Uf X7R 0603 10%
KYOCERA AVX06033C104KAT2A
0603 100 nF 25 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 F, 10%, X7R, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B104K250CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 0.1muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 100nF ±10% 25V X7R
Ceramic Capacitors; 0603B104K250CT; WALSIN; 0603; 100 nF; 25 V; X7R
0603 MLCC X7R 0.1 uF+/- 10% 25 V T&R