Walsin Technologies 0603B103M500CT
0603 10 nF 50 V ±20% Tol. X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TECHDesign
3 个月趋势:
-11.12%
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2010-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0603 20%
KYOCERA AVX06035C103MAZ2A
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 FlexiTerm 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B103MB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 50 V, ± 20%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Yageo GroupC0603C103M5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
100V 10nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 10000pF ±20% X7R
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 125C T/R
Cap, 0.01Uf, 50V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B103M500CT
Chip Capacitor (MLCC) 0603 10nF ±20% 50V X7R
0603 MLCC X7R 0.01 uF+/ -20% 50 V T&R