Walsin Technologies 0603B103K101CT
0603 0.01 uF 100 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
数据表和文档
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
100V 10nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KC8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 0.01uF X7R 0603 10%
KYOCERA AVX06031C103K4T2A
描述
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; WALSIN; 0603B103K101CT; 10 nF; 0603; 100 V; 100 V
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 F, 10%, X7R, 100 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B103K101CT
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 10000pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 10nF ±10% 100V X7R