Walsin Technologies 0603B102K250CT
0603 1000 pF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+321%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
25V 1nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.001uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitors; 0603B102K250CT; WALSIN; 0603; 1 nF; 25 V; X7R
Cap, 1000Pf, 25V, 10%, X7R, 0603, Reel; Capacitance:1000Pf; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0603B102K250CT