Walsin Technologies 0402X683K100CT
10V 68nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 nF
68 nF
68 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Cap, 0.068Uf, 10V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402X683K100CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.068uF, Surface Mount, 0402
0402 0.068 uF 10 V ±10% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.068uF 10V X5R 10% Pad SMD 0402 85C T/R