Walsin Technologies 0402X474K6R3CT
6.3V 470nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Newark
3 个月趋势:
+74.74%
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
0402 0.47 uF 6.3 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0402C474K9PACTU
Samsung Electro-MechanicsCL05A474KQ5NNNC
TAIYO YUDENJMK105BJ474KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 6.3V, 0.47 uF, ± 10 %, 0402, X5R, RoHS
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0402 85C T/R
描述
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402 / 0.47 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 6.3V 0.47muF ±10% X5R
0402 0.47 uF 6.3 V ±10% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 F, 10%, X5R, 6.3 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402X474K6R3CT
Chip Capacitor (MLCC) 0402 470nF ±10% 6.3V X5R