Walsin Technologies 0402X474K100CT
10V 470nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
JRH Electronics
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+218%
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-07-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 0.47muF ±10% X5R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.47uF 10V X5R 10% Pad SMD 0402 85C T/R
0402 10v X5R 0.47mF 10% - Multilayer Ceramic Capacitors
Ceramic Capacitors; 0402X474K100CT; WALSIN; 0402; 470 nF; 10 V; X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 470nF ±10% 10V X5R