Walsin Technologies 0402N2R7C500CT
Capacitor, Ceramic, Multilayer, 50V, C0G, 0.0000027UF, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.7 pF
2.7 pF
2.7 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
50V 2.7pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105CG2R7CV-F
Cap, Mlcc, 0402, 50V, C0G, 2.7Pf 0.25Pf, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105CG2R7CV-F
50V 2.7pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 2.7pF 0.25pF C0G 50V 0402 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitor 2.7 pF 50 V ± 0.25pF C0G (NP0) 0402 [1005 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL05C2R7BB5NNND
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125°C Paper T/R
描述
Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 2.7pF ±0.25pF C0G NP0
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402 / 2.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MLCC 0.0000027¦ÌF ¡À0.25pF 50V C0G,NP0 0402
Cap, 2.7Pf, 50V, C0G/Np0, 0402, Reel; Capacitance:2.7Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402N2R7C500CT