Walsin Technologies 0402B682K500CT
50V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-10.11%
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
相关零件
0402 6.8 nF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R Automotive AEC-Q200
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0402
KYOCERA AVX0402YC682KAT2A
0402 6.8 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 6800pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 6.8nF ±10% 50V X7R
Walsin 0402B682K500CT Ceramic Capacitors Key attributes include size 0402
Ceramic Capacitors; 0402B682K500CT; WALSIN; 0402; 6.8 nF; 50 V; X7R
0402 MLCC X7R 6800 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 6800Pf, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:6800Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B682K500CT