Walsin Technologies 0402B682K160CT
Cap Ceramic 0.0068uF 16V X7R 10% SMD 0402 125C Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Future Electronics
3 个月趋势:
-10.43%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0402
0402 MLCC X7R 6800 pF+/- 10% 16 V T&R
Cap, 6800Pf, 16V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:6800Pf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B682K160CT