Walsin Technologies 0402B562K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0056uF, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
5.6 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C562K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 5600pF X7R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10B562KB8NNNC
50V 5.6nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B562KB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 5600 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
50V 5.6nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B562KB8NNNL
Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
描述
CAP CER 5600PF 50V X7R 0402 / 5600 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Walsin 0402B562K500CT Multilayer Ceramic Capacitor 0402 Size 5600pF 50V
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 5600pF ±10% X7R
Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors 0402 50V X7R 562 10%
0402 MLCC X7R 5600 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 5600Pf, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:5600Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B562K500CT