Walsin Technologies 0402B223K500CT
Ceramic capacitor, 22 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 0402, X7R, 0402B223K500CT
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
Burklin Elektronik
JRH Electronics
3 个月趋势:
-5.47%
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2017-01-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) ceramic capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 0.022muF
Multilayer Ceramic Capacitors 0.022UF, 50V, MLCC, 0402
Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Cap, 0.022Uf, 50V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B223K500CT
0402 MLCC X7R 0.022 uF +/-10% 50V TR GP