Walsin Technologies 0402B223K100CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
JRH Electronics
Future Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 0.022muF ±10% X7R
Cap Ceramic 0.022uF 10V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
0402 MLCC X7R 0.022 uF+/- 10% 10 V T&R
Cap, 0.022Μf, 10V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:22000Pf; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |Walsin 0402B223K100CT