Walsin Technologies 0402B183K250CT
25V 18nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
3 个月趋势:
-41.62%
Capacitance
18 nF
18 nF
18 nF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0402 0.018 uF 25 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.018uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.018uF 25V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Cap, 0.018Uf, 25V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B183K250CT