Walsin Technologies 0402B183K160CT
16V 18nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
Future Electronics
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
18 nF
18 nF
18 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.018uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.018uF 16V X7R 10% SMD 0402 125C Paper T/R
Ceramic Capacitors; 0402B183K160CT; WALSIN; 0402; 18 nF; 16 V; X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 18nF ±10% 16V X7R
0402 MLCC X7R 0.018 uF+/- 10% 16 V T&R
MLCC CAPACITOR 0.018µF 16V X7R
Cap, 0.018Μf, 16V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:18000Pf; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B183K160CT