Walsin Technologies 0402B121K500CT
50V 120pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
库存历史记录
3 个月趋势:
+1026%
Authorized Distributors
5
Capacitance
120 pF
120 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
CAP CER 120PF 50V X7R 0402 / 120 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00012uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 120pF 50V X7R 10% SMD 0402 125C Paper T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0402 120pF ±10% 50V X7R
0402 MLCC X7R 120 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 120Pf, 50V, 10%, X7R, 0402, Reel; Capacitance:120Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Walsin Mlcc; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0402B121K500CT